Košarka

Srbija silovita na startu Mundobasketa! (Video)

Reprezentacija Srbije je sa 105:59 ubjedljivo savladala Angolu na startu Mundobasketa u Kini.

Srbija i Angola su se do sada sastajali sedam puta i svih sedam puta je selekcija Srbije izašla kao pobjednik i bila je veliki favorit pred ovaj osmi susret u Kini u kom su ubjedljivo slavili sa 46 poena razlike.

U prvoj četvrtini smo vidjeli veliki broj pogođenih šuteva za tri poena na obje strane, a sve je počelo sa dve vezane Moraeševe trojke, na koje je odgovorio Bogdan Bogdanović.

Taj “trend” se nastavio i u narednim napadima, a mrežice su se cijepale na obje strane, međutim, kako je vrijeme odmicalo, tako je prednost Srbije sve više rasla, da bi se prvi desetominutni period završio prednošću Srbije 29:20.

U drugoj je tempo igre bio još brži, a egzekucija Srbije još bolja, pa je samim tim i prednost rasla iz napada u napad. Sudije su dozvolile nešto grublju igru, pogotovo u reketu, što se nije dopalo Nikoli Milutinovu koji je prigovorio u nekoliko navrata posle jačih dobijenih udaraca u reketu.

Saradnja na relaciji Milutinov – Jokić je odlično funkcionisala i Srbija je pred kraj prvog poluvremena, kao i početkom drugog uspjela da napravi nekoliko veoma lijepih akcija i upiše lake poene.

Nesebična igra Srbije se vidjela i u statističkom parametru, pošto je 20. asistencija zabilježena sredinom treće četvrtine, kada je Jović pronašao Milutinova, a ovaj snažno zakucao. Angola je svakim novim napadom gubila rezultatsk priključak i za tren oka je prednost prešla 30 razlike.