eTrebinje
Košarka

Leotar u završnici slomio Sparse (Foto + Video)

Košarkaši „Leotara“ u finišu meča uspjeli su slomiti ekipu sarajevskih “Sparsa” i važnom pobjedom otvorili su sezonu u Premijer ligi BiH. Trebinjci su večeras u svojoj dvorani „Miloš Mrdić“ u susretu 1. kola pobijedili sarajevsku ekipu rezultatom 74:65.

Nakon izjednačene prve i bolje igre gostiju u drugoj četvrtini, ekipi Mira Vukoja pripala su dva posljednja perioda meča.

Tri i po minuta prije kraja rezultat je bio izjednačen – a na semaforu je bilo 63:63. Meč je prelomila trojka Raičevića i serija 8:0, što je Leotaru omugućilo lakšu završnicu.

Protiv neugodnog ABA drugoligaša i godinama jedne od najboljih ekipa Bosne i Hercegovine, Trebinjce je do pobjede predvodio Marko Rikalo sa 23 poena i 6 asistencija, Dejan Šakotić je postigao 15, a Aleksandar Andrejević 9 poena. Kod gostiju najefikasniji igrač bio je Adin Vrabac.