Ostali sportovi

Božidar Vučurević i Ivan Marinković Ot prvaci BiH u džudou (Foto)

Izvor:

Fotografija:

Tokom vikenda Džudisti “Leotara” nastupili su na Državnom prvenstvu za seniore u Vitezu i 38. Kupu mimoze u Herceg Novom.

Na državnom prvenstvu u Vitezu najuspešniji su bili Božidar Vučurević i Ivan Marinović Ot osvojivši zlatne medalje.Treća mjesta su osvojili Igor Đurica i Nikola Boljanović.

Ivan Marinović Ot se takmičio u kategoriji do -46 kilograma za poletarce gdje je sve četri borbe je pobjedio maksimalnim skorom ipponom i tako postao prvak BiH za poletarce.

Božidar Vučurević je u najmasovnijoj kategoriji do -81 kilogram za seniore takođe sve borbe pobjedio ipponom i tako postao prvak BiH za seniore.

Sledeće takmičenje koje očekuje seniore Džudo kluba “Leotar” je evropski kup u Sarajevu i Balkansko prvenstvo u Bugarskoj.

Mlađe uzrasne kategorije Džudo kluba “Leotar” nastupile su na 38. Kupu mimoze u Herceg Novom gdje je nastupilo 508 takmičara iz 38 klubova.Džudisti leotara ostvarili su sledeće rezultate: