Novi uspjesi džudista "Leotara"

Objavljeno: . u kategoriji Sport

Još jedno uspješno takmičenje je iza Džudo kluba "Leotar", koji je  na Međunarodnom džudo turniru "Mladost open kupu 2017" u Podgorici predstavljalo sedam takmičara. Učestvovalo je 308 takmičara iz 29 klubova, a Džudisti "Leotara" osvojili su šest medalja i to tri zlatne, jednu srebrenu i dvije bronzane.

Stefan Milojević st. pioniri -50 kg.

Narednog vikenda Džudisti Leotara su domaćini na sedmom memorijalnom turniru "Miloš Mrdić" na kome je učešće najavilo 650 takmičara iz zemlje i regiona.

Proteklog vikenda džudisti "Leotara" su nastupili na 15-om "Laktaši open" turniru sa 23 takmičara u izuzetno jakoj konkurenciji od preko 700 takmičara iz šest država i osvojili 12 medalja i to - tri zlatne, četiri srebrne i pet bronzanih.

Striković Nikola junior -42kg

Takođe, istog dana je održano Republičko seniorsko prvenstvo na kome je Nikola Boljanović osvojio zlatnu medalju u kategoriji -73 kg, a Uroš Ninić srebrenu medalju u kategoriji do -60 kg.

Džudisti Leotara nastupili su sa 25 takmičara i na 35. kupu mimoze u Igalu i u konkurenciji 477 takmičara iz pet zemalja osvojili devet medalja i to - četiri zlatne i pet bronzanih.