Nove medalje za trebinjske džudiste

Objavljeno: . u kategoriji Sport

Proteklog vikenda u Bijeljini je održano republičko prvenstvo za juniore i starije pionire u džudou, na kome su  članovi Leotara u konkurenciji od  212 takmičara iz 32 ekipe iz RS osvojili 8 medalja i to 3 zlatne, 3 srebrne i 2 bronzane.

Prvaci Republike Srpske postali su juniori Božidar Vučurević, u kategoriji do 73 kilograma i Nikola Kapor do 100 kilograma kao i starija Marija  Marković u kategoriji plus 63 kilograma.

Srebrene medalje osvojili su junior Uroš Ninić do 60 i stariji pioniri Nikola Striković do 46 kilograma i Viktorija Dunđerović do 63 kilograma.

Bronzanim medaljama su se okitili Srđan Anđušić do 60 kilograma i Stefan Milojević do 55 kilograma. Džudisti  Leotara zauzeli su 2. mjesto u ukupnom plasmanu za juniore. Svi osvajači medalja izborili su učešće na državnom prvenstvu koje će biti održano u Bihaću narednog vikenda.