Trebinjski karatisti uspješni na prvenstvu RS

Objavljeno: . u kategoriji Sport

U Foči je juče održano prvenstvo Republike Srpske za pionire i nade u karateu na kome je nastupilo 36 klubova sa 420 takmičara, a takmičari iz Kluba borilačkih sportova Trebinje osvojilisu 13 medalja i to jednu zlatnu, sedam srebrnih i šest bronzanih.

Zlatnu medalju je osvojila Anastasija Koprivica, pionirka u konkurenciji do 44 kilograma.

Srebrene medalje su osvojili - ekipa u borbama muške nade (Rastko Spaić, Aleksandar Bošnjak Matija Krunić i Stefan Albijanić), Jana Vujović pionirka – 37 kg, Marko Perišić pionir -45kg, Aleksa Vuletić pionir– 50 kg,Radomir Butulija pionir – 37 kg, Rastko Spaić nade – 42 kg, Aleksandar Bošnjak nade + 52 kg.

Bronzanim medaljama su se okitili Jelena Čičković pionirka – 34 kg, Stevan Drapić pionir– 35 kg, Aljoša Ćurić nada + 52 kg, Matija Krunić nada – 50 kg, Stefan Albijanićnada + 52 kg i Ekipa pionirke (Anastasija Koprivica, Ivana Cvijetić, Jelena Čičković i Jana Vujović).

U ovom klubu smatraju da su, kako navode, krajnje čudnim suđenjem oštećeni u nekoliko finalnih mečeva.

Krajem mjeseca se održava Prvenstvo Bosne i Hercegovine, a već u subotu Klub borilačkih sportova Trebinje će nastupiti na međunarodnom turniru u Danilovgradu .