Tri medalje atletičarima "Leotara" u Zenici

Objavljeno: . u kategoriji Sport

Atleticari Leotara osvojili su tri medalje, dvije zlatne i jednu srebrenu na Prvenstvu BiH za mlade uzrasne kategorije do 15 godina, koje je proteklog vikenda održano u Zenici.

Sandra Rosandic u trci na 300 i Dijana Kovac u skoku u vis sa preskocenih 160 centimetara osvojili su zlatne dok je Dijani Kovac u troskoku pripala srebrena medalju.

Vanja Spaic, atleticarka Leotara, koja trenutno nastupa za americku koledž ekipu Univerziteta Fresno na Floridi osvojila je juce prvo mjesto na polufinalnom koledž turniru u Dalasu sa daljinom od 47 metara i 70 centimetara.

Vrijedi napomenuti da su dvojica mladih atleticara Leotara Miloš Aranitovic i Dušan Prodan  imali zapažen nastup na Ostroškom polumaratonu koji je juce održan u Nikšicu.