Gačani ostali sa samo šest igrača

Objavljeno: . u kategoriji Sport

Susret 23. kola Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa istok između Jedinstva iz Brčkog i Mladosti iz Gacka prekinut je u 40. minutu pri vođstvu domaćina od 3:0.

Razlog za to je što su gosti ostali sa samo šest igrača na terenu. Inače Gačani su u Brčkom doputovali sa osam fudbalera. U 20. minutu im se povrijedio Goran Crnogorac, a u 35. i Jovan Bojić. Glavni sudija Stefan Maletić iz Bijeljine sačekao je pet minuta da se ukaže medicinska pomoć povrijeđenom Bojiću, ali on nije bio u stanju da nastavi utakmicu i meč je prekinut zato što gosti nisu imali dovoljno igrača na terenu da nastave igru. Svakako velika bruka u režiji Gačana, koji su nekada bili premijerligaši, potom dugi niz godina prvoligaši, a sada su sebi dozvolili luksuz da meč počnu sa samo osam igrača.

Vodeći Napredak iz Donjeg Šepka u odličnoj utakmici poražen je na gostovanju u Istočnoj Ilidži od Famosa sa 2:4. Meč su obilježili trostruki strijelac Srđan Vitković, ali i tri dosuđena penala, dva za domaćina i jedan za goste.

Jesenji šampion grupe zapad i trenutni lider, Željezničar iz Banjaluke uspio je ostati neporažen u Kozarskoj Dubici, gdje je igrao sa domaćim Borcem neriješeno, 2:2. Domaći su poveli sa 1:0 golom Predraga Pralice u 12. minutu, ali su Banjalučani preko Danijela Majkića u 27. i Bojana Markovića u 62. minutu napravili preokret. U 87. minutu iz penala je izjednačio Pralica, a priliku da dokusuri lidera imao je Milinko Pušibrk, koji u četvrtom minutu sudijske nadoknade nije realizovao jedanaesterac.

U 24. kolu, koje se igra danas, sutra i u nedjelju sastaju se: grupa zapad: danas, 17 časova: BSK - Omarska, sutra, 17: Ljubić - Sloga (S), Proleter (T) - Borac (KD), Željezničar (BL) - Modriča Maksima, Sloga - Sloboda (NG), nedjelja: 11: Jedinstvo (Ž) - Laktaši, 17: Ozren - Mladost (DS), Željezničar (D) - Mineral, grupa istok: sutra, 17: Napredak - Vlasenica, Leotar - Drina HE, Ilićka 01 - Guber, Mladost (G) - Sloga Junajted, Glasinac 2011 - Proleter (D), nedjelja, 17 časova: Mladost (R) - Mladost (BS), Jedinstvo (BR) - Famos, Velež (N) - Jedinstvo (BČ).

15. Borac (KD)23          4        9        10      25:46 21

16. Mineral23    1        5        17      21:69 8