Džudisti "Leotara" osvojili 6 medalja

Objavljeno: . u kategoriji Sport

DŽudisti leotara Nikola Kapor u kategoriji do 100 kilograma i Stefan Millojević do 50 kilograma osvojili su titule državnog juniorskog prvaka na prvenstvu kjoje je proteklog vikenda održano u Bihaću.

U konkurenciji od 250 takmicara iz 45 klubova članovi Džudo kluba Leotar osvojili su 6 medalja, 2 zlatne jednu srebrnu i tri bronzane.

Srebrenu medalju osvojila je Marija Marković u konkurenciji  starijih pionirki u kategoriji preko 63 kilograma dok su se bronzanim medaljama okitili stariji pionir Nikola Strikovic u kategoriji do 46,  odnosno juniori Uroš Ninić i Božidar Vučurević u kategorijama do 60 odnosno do 73 kilograma.

Osvajači zlatnih i srebrnih medalja ostvarili su plasmane na balkanska prvenstva koja se održavaju tokom ljeta u Bugarskoj i Grčkoj.