Pioniri OKK “Leotar” izborili učešće na finalnom turniru lige RS

Objavljeno: . u kategoriji Sport

Tokom vikenda Višegrad je bio domaćin Polufinalnog  turnira košarkaške Lige Republike Srpske za mlađe košarkaše (godište 2003 i mlađi).

Prvi meč ekipa OKK “Leotara” odigrala je protiv KK “Princip” Zvornik. Posle ne baš tako ubjedljive igre na kakvu smo navikli od ove uspješne generacije mladih košarkaša, krajnji rezultat bio je 80-58 u korist Trebinjaca.

Druga utakmica protiv KK “Budućnost” Bijeljina donijela je pravu košarkašku poslasticu kakva se rijetko viđa i u starijim selekcijama. Leotar je na poluvrijeme otišao sa 8 poena prednosti. Početak drugog poluvremena donio je prednost od 11 poena, da bi u daljem toku meča odlična ekipa “Budućnosti” uspjela da preokrene rezultat u svoju korist i povede sa četiri poena razlike. U zadnji minut meča ekipa Leotara je ušla sa 4 poena prednosti.  Na 26 sekundi do kraja rezultat je bio neriješen, da bi na 2,2 sekunde do kraja košarkaš Budućnosti ubacio trojku sa 9 metara i tako svojoj ekipi donio pobjedu u ovom meču. Krajni rezultat bio je 90-87 u korist ekipe “Budućnosti”.

Treću utakmicu ekipa Leotara je rutinski odigrala i pobijedila ekipu KK “Vrelo” Čajniče rezultatom 67-33.

Na finalni turnir Lige RS drugu godinu za redom plasirale su se ekipe KK “Budućnost” i OKK “Leotar”.