Fudbal Sport

Preko penala do osmine finala

Izvor: R.S./Radio Trebinje

Fotografija: Radio Trebinje

Fudbaleri „Leotara“ plasirali su se u osminu finala fudbalskog Kupa Republike Srpske, boljim izvođenjem jedanaesetarca u susretu protiv domaćeg „Borca“ iz Šamca, koji je u regularnom dijelu završen bez pobjednika – 1:1.

Trebinjci su izborili penale izjednačujućim pogotkom Medana u 84. minuti, takođe sa jedanaest metara, a potom i plasman u osminu finala Kupa Srpske – zahvaljujući golmanu Vukanoviću, koji je odbranio dva šuta domaćih sa „bijele tačke“. Penal seriju „Leotar“ je riješio u svoju korist rezultatom 4:2.

Treneru Trebinjaca Olegu Ćuriću izbor za ovaj susret bili su mlađi i igrači sa manjom minutažom.

Već u subotu trebinjske fudbalere očekuje novo gostovanje, ovaj put u Doboju protiv ekipe „Sloge“ u utakmici 6. kola Prve lige Republike Srpske.