eTrebinje
Fudbal Sport

Pao i Čelik

Fotografija: D.Kurbegović Sportsport.ba

Košarkaši Leotara, večeras su u zeničkoj Areni, u veoma zanimljivom i izjednačem meču pobijedili ekipu Čelika rezultatom 78:75, po četvrtinama 25:17, 11:23, 19:16, 23:19 u utakmici 11.kola Košarkaškog šampionata BiH.

Gosti su sjajno otvorili meč, imali su u četvrtoj minuti vodstvo 4:17, da bi do kraja prve četvrtine domaćini uspjeli odigrati nešto bolje, ali bez obzira na to gosti su vodili nakon prve četvrtine rezultatom 17:25. Gosti dobro otvaraju i drugu četvrtinu, te imaju prednost 20:35 plus 15 u 14.minuti utakmice, a onda domaći trener Josip Pandža traži minutu odmora za svoje igrače. Nakon toga slijedi nevjerovatna serija Čelika. Zeničani su ubacili 20 poena, dok je Leotar postigao samo jedan poen. Na poluvrijeme se otišlo pri vodstvu Čelika rezultatom 40:36.

Na kraju gosti su imali više koncentracije i uspjeli su meč privesti kraju u svoju korist. Kada su u pitanju najbolji pojedinci u redovima Leotara, Đorđije Ninković ubacio je 18, Božo Đurasović 15, dok je Stefan Mijović dodao 14 poena. U redovima Čelika, Haris Delalić je bio prvo ime sa 23 poena i osam skokova, dok je standardno dobar bio i Milivoje Božović sa 11 poena i 17 skokova.

Poslije utakmice trener Leotara Miro Vukoje je bio itekako zadovoljan.

„Bila je ovo utakmica, bukvalno na jedan posjed, sa mnogo kontakta, prava muška igra. Naša ekipa je igrala mudro i zaista sam zavoljan nastupom svih igrača. Igrali smo bez tri standardna igrača, Šakotića, Nikole Đurasovića i Miloševića ali je tim pobijedio. Vratio nam se Vlado Aleksić, imao je značajnu minutažu i bilo je to zaista jedno lijepo i uspješno veče za nas. Bili smo jedna duša, jedan tim“, kaže Vukoje.

U sljedećem kolu Leotar gostuje kod ekipe Slobode u Tuzli.

Izvor: Hercegsport