Košarka Sport

Košarkaši Leotara neće braniti pehar osvajača Kupa RS

Izvor: HercegSport

Fotografija: HercegSport

Epilog je to večerašnje, na momente čudne utakmice, sa ekipom TRB Bratunac u kojoj su gosti bili i spretniji i srećniji i umješniji i pobijedili sa 83:70, po četvrtinama 20:20, 12:23, 34:11, 17:25 koja je u Trebinju odigrana u okviru Polufinala košarkaškog kupa RS. Leotar je prvo poluvrijeme odigrao poprilično dobro i riješio ga u svoju korist sa 11 poena razlike. A onda, kao i mnogo puta do sada, uslijedio je veliki pad u igri u trećoj i početnikm trenucima četvrte četvrtine kada gosti iz Bratunca vode i sa 18 poena razlike. I kada su mnogi pomislili da je kraj prije kraja, Leotar se ponovo izdigao i u finišu meča uhvatio priključak. Nažalost kasno.

Neko će reći da su sudije kumovale porazu. Jesu, pojedini, griješili, ali na rezultat nisu uticali. Ponašem mišljenju.

Drugi će reći da je Leotar nastupio oslabljen. Istina, Raičević sa povrijedio nakon 20 minuta, roviti Mijović tek od 29 minuta, Nikola Đurasović, možda i neopravdano dobio dvije tehničke-isključujuću grešku. Ipak priključak je i bez njih ostvaren….

Istina je da je Leotar poražen a kako i zašto ostaje sve za stručnu analizu.

Mnogo stručniju koju bi uradio potpisnik ovih redova.

Ono što Leotar može je da stisne zube i da istrči u subotu protiv Proma u Donjem Vakufu i pobijedi.

Naravno da može.

Za ljubitelje statistike napišimo da je Božo Đurasović ubacio 25, Nikola Đurasović 12 a Vladimir Aleksić 11. Kod gostiju, koji su pokazali da njihova serija pobjeda nije slučajna, ubjedljivo najbolji je bio Trebinjac-Marko Rikalo sa 25 poena i deset odličnih asistencija.

Izvor: HercegSport