Košarka Sport

Sjajna Zvezda srušila Real usred Madrida

Izvor: B92

Fotografija: B92

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Real Madrid u odloženom meču 19. kola Evrolige – 79:77.

Ovo je sedma pobjeda Zvezde u Evroligi. Real je doživio sedmi poraz.

Crveno-bijeli imali su +12 u posljednjoj četvrtini, ali smo na kraju imali pravu dramu i neizvjesnu završnicu.

Zvezda je dobro otvorila meč. Posebno je dobar bio Ognjen Kuzmić na startu, imajući u vidu da igra protiv najboljeg defanzivca u Evropi među centrima, Voltera Edija Tavaresa.

Postigao je četiri poena iz ofanzivnog skoka i donio Zvezdi +5, a onda se upalio Kori Volden, koji je za šest minuta na parketu ubacio 10 poena. Pogodio je dvije trojke i Zvezda je imala najvećih +7.

Pred kraj prve četvrtine Real se vratio i uspio da izjednači, a Zvezda je preko Koloma došla do dva poena prednosti poslije prvih 10 minuta.

Real je preokrenuo u drugoj četvrtini i imao četiri poena viška, ali je ponovo sjajno zaigrala Zvezda, posebno u odbrani.

Dobrić je krao lopte i udarao blokade, a ponovo Volden vezuje šest poena i Zvezda dolazi do +5.

Održali su tu prednost do kraja prvog poluvremena i poslije prvih 20 minuta vodili u Madridu.

Zvezda trojkom Rita na startu treće četvrtine dolazi do +7.

Bilo je nekoliko grešaka u napadu, ali igrala je Zvezda odličnu odbranu, posebno na Tavaresu i Laprovitoli, koji se ispromašivao na šutu za tri poena.

Pred kraj treće četvrtine, crveno-bijeli igrali su preko O’Brajanta i to je bio dobar izbor. Poentirao je i išao na liniju penala, pošto Tompkins nije uspio da ga sačuva u tri vezana napada.

Na kraju treće četvrtine Dobrić pogađa trojku, pa je fauliran na šutu, a i Pablo Laso je dobio tehničku.

Kolom realizuje jedno, Dobrić dva bacanja i Zvezda ulazi sa +8 u posljednju četvrtinu.

Real nije dao koš skoro četiri minuta u posljednjoj četvrtini i Zvezda je otišla na +12.

Real je uspio da se vrati u igru poslije dvocifrene prednosti i nastala je drama u posljednjem minutu.

Lazić faulira Rudija Fernandesa na skoku i sudije su dosudile nesportski faul.

Fernandes je morao da napusti igru jer je bio teže povrijeđen, pa je Tompkins ušao i pogodio oba bacanja, a Real je imao loptu sa strane.

Džejsi Kerol je promašio trojku, a Volden sa dva bacanja na 44 sekunde do kraja donosi +5 Zvezdi.

Kerol sa dva bacanja smanjuje na 75:78, pa Zvezda gubi loptu i na šest sekundi do kraja Volden faulira Laprovitolu, koji pogađa oba bacanja za 77:78.

Kolom je fauliran na 5 sekundi do kraja i promašio je jedno i pogodio jedno bacanje za 77:79.

Realu je ostalo pet sekundi za posljednji napad za pobjedu ili produžetak.

Kerol je promašio posljednji šut i Zvezda je došla do pobjede.