Košarka Sport

Leotar savladao Kakanj za vrh tabele

Izvor: HercegSport

Fotografija: HercegSport

Osnovni cilj je ispunjen-Leotar je pobijedio Kakanj, ubjedljivo i ne baš lako, ali više nego zasluženo.

Da se Leotar nije opustio u drugoj četvrtini, Miro Vukoje bi mogao u potpunosti biti zadovoljan svim večeras viđenim na parketu Sportske dvorane Miloš Mrdić. Konačna i ubjedljiva pobjeda protiv ekipe Kaknja rezultatom 104:83, po četvrtinama 36:29, 15:22, 24:13 i 29:19 u utakmici 20.kola Lige BiH usmjerila je plavo bijeli brod ka vrhu tabele.

U pobjedničkoj ekipi Aleksić sa 22 poena je bio najefikasniji i najracionalniji, a kod gostiju večeras je igrao najefikasniji igrač-Mufljizović sa 34 poena ali ipak slabijim indeksom korisnosti od Aleksića. Leotar je drugi na tabeli i sa realnim šansama da se izbori za Ligu 6. u sljedećem kolu gostuje u sarajevu gdje će se sastati sa ekipom bosne koja je večeras , kao gost, pobijedila lidera na tabeli ekipu Čelika u Zenici.