eTrebinje
Bosna i Hercegovina Vijesti

Dodik: U BiH se mladi masovno vraćaju

Izvor: BN

Fotografija: Ilustracija


Bosna i Hercegovina stoji u redu i moli za ulazak u Evropsku uniju, rekao je predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik, ali ukazao da Evropska unija postavlja iznova nove uslove i više nema onaj entuzijazam za proširenje koje je imala.

 

Dodik je istakao da iako je zapadna Evropa, prije svega Njemačka, zainteresovana za mlade, obrazovane ljude iz BiH i oni masovno odlaze u te zemlje, ipak veliki broj njih, kako tvrdi Dodik, vraća se u Bosnu i Hercegovinu.

– Danas su te granice otvorene i danas oni djeluju kao usisivač za mnoge naše mlade i stručne kadrove koje umjesto da mijenjaju naše društvo i vrše pritisak na promjene i reforme, lakše se odlučuju da sjednu i odu u zapadnu Evropu jer im se tamo putem interneta nudi idealno društvo u kome samo treba da stignu i tamo ih čeka med i mlijeko, što naravno, nije tačno. Da nije tačno govore mnogi koji se vraćaju i smatraju da u našim društvima mogu da naprave daleko veći uspjeh nego što to mogu da naprave sada na zapadu.

Šefik Čaferović,član Predsjedništva BiH,je rekao da je BiH opredjeljena za EU i NATO.

– BiH ima opredjeljenje da postane članica Evropske unije i NATO saveza. Unutar Bosne i Hercegovine postoje neka neslaganja, ali institucije su donijele odluke koje su danas važeće, rekao je Džaferović.

Sva tri člana Predsjedništva naglasili su da je u nabavci vakcina protiv virusa korona zakazao Kovaks mehanizam. Član Predsjedništva Željko Komšić izrazio je zahvalnost svim zemljama koje su u tim teškim momentima pomogle Bosni i Hercegovini.

“Prije svega, donacijama, a onda i vakcinacijom našeg stanovništva izvan BiH“, rekao je Komšić i podsjetio da građani BiH mogu da se vakcinišu u Srbiji kao i državljani te zemlje.


Povezane vijesti

Dodik: “Putujem u Rusiju 23. maja”

eTrebinje

Dodik: Niko nije prekinuo saradnju sa Amerikom

eTrebinje

Dodik: Ako Šmit nametne zakon o imovini, donijećemo odluku o samostalnosti Srpske

eTrebinje

Dodik: Izgradnja aerodroma i brze ceste – budućnost Trebinja i regije

eTrebinje

Dodik sutra u Gacku i Bileći

eTrebinje

Dodik razgovarao sa Šapurićem o nastavku saradnje

eTrebinje

Šta Vi mislite o ovome?

VAŽNA NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala etrebinje.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više