Fudbal Najnovije Sport

FK Leotar osvojio Kup Srpske

Izvor: RTRS

Fotografija: RTRS

Fudbaleri trebinjskog Leotara osvojili su Кup Republike Srpske pobijedivši ekipu Кrupe rezultatom 2:0.

Pogotke za ekipu Leotara postigli su Ristić Dragan u 62. minutu dok je drugi pogodak postigao Lazar Zečević u 74. minutu igre.
Fudbaleri premijerligaša Кrupe izgubili su prethodna tri finala i nikada nisu slavili u Кupu Srpske.

Кrupa se izborila za opstanak u Premijer ligi, a danas su još jednom propustili šansu za osvajanje КUP-a.
Leotar je sezonu završio kao drugoplasirana ekipa u šampionatu Republike Srpske. Trebinjci su dva puta osvajali ovaj trofej, 2002. i 2004. godine, a u finalu su igrali 2017.

Danilo Šipovac je proglašen za najboljeg igrača finalne utakmice Кupa Republike Srpske.
Za najboljeg mladog ugrača finala izabran je član Кrupe Nemanja Vukmanović.