Fudbaleri Leotara u okviru 14. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na svom terenu remizirali su protiv Slobode, a konačan rezultat ovog susreta glasio je 1:1.

Početak utakmice pripao je Slobodi koja je imala nešto veći posjed lopte, ali terensku inicijativu nisu uspjeli da realizaciju na pravi način.

Sloboda nakon samo deset minuta utakmice na Policama ostala sa igračem manje na terenu: Gigović pokazao crveni karton Karišiku nakon udarca laktom .

Igrala se deseta minuta kada je Sloboda ostala sa igračem manje na terenu, s obzirom na to da je Miloš Gigović pokazao direktan crveni karton fudbaleru gostujućeg sastava zbog prekšraja nad jednim igračem Leotara.

U 15. minuti domaći tim imao je dobar pokušaj da dođe do gola, ali je lopta otišla pored gola, pa je na Policama nakon petnaest minuta igre ostalo 0:0. U finišu prvog poluvremena Milić je zaprijetio golu Slobode, ali golman gostujućeg sastava odlično je odbranio njegov udarac.

Drugo poluvrijeme bilo je dosta uzbudljivije od prvog, a fudbaleri Leotara igrali su bolje nego u prvom dijelu današnjeg meča. U 72. minuti klub iz Trebinja došao je do vodstva kada je Miloš Aćimović pogodio nakon loše reakcije odbrane Slobode.

Međutim, kada se činilo da će Leotar doći do tri boda protiv Slobode, u 88. minuti tuzlanski sastav je stigao do izjednačujućeg gola, a u listu strijelaca upisao se Vukanović, golman kluba iz Trebinja, koji je postigao autogol.