Ostali sportovi Sport

Rukometaši Leotara pobjedili ekipu Maglaja

Izvor: HercegSport

Fotografija: HercegSport

Rukometaši Leotara ostvarili su danas pobjedu protiv ekipe Maglaja rezultatom 32:24, poluvrijeme poluvrijeme 19:12 u utakmici 26.kola Premijer lige BiH.

Najteže su unaprijed dbijene utakmice, staro je sportsko pravilo koje rukometaši Leotara nisu „ispoštovali“. Iako su bili favoriti, nisu ležerno ušli u duel, riješeni da brzo riješe pitanje pobjednika. Jako, čvrsto i odgovorno su krenuli i u prvom poluvremenu stekli prednost koju su rutinski održali do kraja.

Rezultati iz ostalih mečeva i nisu išli „na ruku“ rukometašima Leotara pošto su i Izviđač i Gračanica, direktni rivali u borbi za treće mjesto ostvarili pobjede na teškim gostovanjima u Gornjem vakufu i u Bugojnu.

Ipak Leotar sudbinu drži u svojim rukama.

Ukoliko u narednom kolu ostvari pobjedu na meču u Gračanici biće na dobrom putu da ostvari istorijski rezultat.

Igra u meču sa Maglajem lijep je nagovještaj dobrim vijestima iz Gračanice.

Izvor: HecegSport