U masovnom zločinu na Cetinju ubijeno je najmanje 10 osoba dok se za život četvoro Cetinjana trenutno bore ljekari Kliničkog centra u Podgorici, saopštio je ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović.
“Ono što do sada možemo reći jeste da je ovo lice, Aco Martinović, koji se sumnjiči za izvršenje ovog krivičnog djela lišilo života najmanje 10 osoba, među kojim su i dva maloljetnika, porodice Vuletić, dakle djeca gospodina Vuletića koji je takođe stradao u čijem je ugostiteljskom objektu je došlo do izvršenja ovog krivičnog djela”, kazao je Šaranović.
Kako je naveo ministar, Martinović je lišio života i neke članove svoje porodice.
Ministar je kazao da je sav operativni sastav policije na Cetinju. Radi se, kako kaže, o situacionom događaju, koji je posljedica poremećenih međuljudskih odnosa i nije riječ o obračunu organizovanih kriminalnih grupa. Aco Martinović, osumnjičeni je, kako kaže ministar, naoružan i koristi motorno vozilo.
Ministar je apelovao na građane Cetinja da ne napuštaju domove, dok osumnjičeni ne bude uhapšen. Naveo je i da je veliki broj policajaca na terenu i da je sužen prostor u kojem se on nalazi,
Ministar je saopštio i da su u teško ranjene četiri osobe, od kojih su dvije operisane u KCCG i na Intenzivnoj su njezi.
Šaranović je kazao i da će nakon ove akcije predložiti urgentne mjere, a to je da se preispitaju svi izdati oružni listovi, iako je u ovom slučaju riječ o oružju u ilegalnom posjedu.
“Moj lični stav je da oružje imaju samo ljudi koji se bave lovom ili streljaštvom”, kazao je Šaranović.
Svi raspoloživi kapaciteti Uprave policije na čelu sa direktorom Uprave policije su na Cetinju sa ciljem lišavanja slobode osumnjičenog za ubistvo više osoba na Cetinju, kazao je ranije Šaranović.