Već izvjesno vrijeme košarkaški teren kod Osnovne škole „Sveti Vasilije Ostroški“ u naselju Gorica nalazi se u ruiniranom stanju.

Zaposleni u školi preko dana postave nove obruče a preko noći oni su, ili polomljeni ili skinuti, tako da d‌jeca iz ove škole ali i iz Gorice teren ne mogu da koriste. Ograda oko terena je takođe na većem dijelu polomljena, komadi ograde su oko terena a na košarkaškom igralištu i oko njega je smeće koje bacaju neodgovorni pojedinci. I to ne samo d‌jeca.

„Redovno postavljamo nove obruče ali nema efekta. Prije par dana su i roditelji d‌jece koja pohađaju našu školu postavili nove obruče nakon našeg odobrenja i isto se dogodilo. Možda i ti obruči nisu kvaliteta kakav je nekad bio. Ja iskreno mislim da naša d‌jeca, iz Gorice to ne rade, ne lome i ne skidaju obruče“, kaže Milorad Nadaždin.

Jedino rješenje, po njemu je, da se školsko dvorište kompletno ogradi i postavi kvalitetan video nadzor čime bi bezbjednost bila na najvišem mogućem nivou.

„Naše čistačice redovno to čiste, pa i d‌ječica sa svojim nastavnicima pokupe to smeće, ali se uvijek iznove javlja problem smeća“, ističe on.

Praktično preko noći, na terenu i oko terena pojavljuje se novo smeće.

Paradoksalno je, ali je tako, pored Osnovne škole „Sveti Vasilije Ostroški“ u Gorici posađeno je pedesetak maslina koje napreduju i ni grančica sa njih nije polomljena.

„I to me uvjerava da iza ovih huliganskih d‌jela nisu d‌jeca iz naše škole. Sve te masline su oni posadili, oni održavaju i stabla lijepo napreduju. Očekujemo za koju godinu da dođu i na rod“, ističe Nadaždin.

Rješenja za ovu nemilu situaciju, prema njegovim riječima, postoje.

Kada će i da li će početi izgradnja kvalitetne ograde, koja bi ograničila školsko dvorište, odnosno postavljanje adekvatne ograde i obruče za školsko košarkaško igralište, još uvijek je neizvjesno.

5.jpg (497 KB)

2 - Copy.jpg (892 KB)

4.jpg (978 KB)