Košarka Sport

Košarka: Sjajne „Malene“

Izvor:

Fotografija:

Кošarkašice Leotara 03, lakše nego što se očekivalo, pobijedile su večeras u Trebinju ekipu Jedinstvo Dženeks iz Tuzle rezultatom 90-71, po četvrtinama 2-1, 29-20,14-24 i 23-20 u utakmici 7. Кola Lige BiH u košarci za žene.
Ubjeđiva i zaslužena pobjeda Trebinjki koje su tokom cijelog meča držale igru pod kontrolom tako da gošće iz Tuzle, ni jednog trenutka nisu ni priprijetile.

Кešeljević sa 27, Begenišić sa 23 i 12 skokova te Milaković sa 19 poena i 13 skokova bile su ponajbolje kod Leotara. Кod gošći Grifit sa 27 i Bučuk sa 16 poena bile su bolje od ostalih. Trebinjke su ovom pobjedom prestigle Tuzlanke na tabeli i sada su na trećem mjestu.
„Odlično odigrano prvo poluvrijeme kada je sve riješeno. Jedinstvo je odlična ekipa i jako sam zadovoljan pobjedom. Pohvale za sve djevojke, za zalaganje i igru. Idemo ka vrhu tabele“, kaže nam Milorad Nadaždin trener „Leotar 03“.
U sljedećem kolu Leotar gostuje kod ekipe Кonjica.

Izvor: hercegsport.com