Košarka Sport

„Studenti“ za košarkaškom katedrom u Trebinju

Izvor:

Fotografija:

Кošarkaši Leotara poraženi su sinoć na svom terenu od ekipe Bosne Rojal iz Sarajeva rezultatom 86:80, po četvrtinama 13:25, 19:23, 14:24, 22:26 u utakmici 7.kola Prvenstva BiH u košarci.

Trebinjci su prvu četvrtinu riješili u svoju korist ali onda je Bosna zaigrala na visokom nivou. jakom odbranom, ali i prije svega dobrim šutem za tri poena, stizali su prednost Leotara i zasluženo došli do pobjede. Кošarkaši Leotara su izuzetno loše šutirali za tri poena, 17:4, svega 17 posto a to im je bilo glavno ružje. Кod pobjedničke ekipe dejan Jeftić sa 23 poena, od čega pet trojki, bio je najefikasniji. Pored njega zapaženu partiju su pružili Pašalić sa 16 i Sokolović sa 10 poena koji je imao i devet asistencija.

Кod Leotara najefikasniji je bio Ninković sa 16 poena.

U sljedećem kolu Leotar gostuje u Bratuncu gdje će se sastati sa domaćom istoimenom ekipom.

Izvor: hercegsport.com