Fudbal Sport

Leotar – Fudbal: Remi po mjeri rivala

Izvor: Herceg Sport

Fotografija: Herceg Sport

U po mnogo čemu čudnoj i neobičnoj utakmici, fudbaleri „Leotara“ odigrali su neriješeno 2:2, poluvrijeme 1:2 u utakmici 14. kola Prve fudbalske lige RS.

Trebinjska ekipa može ali i ne mora da bude zadovoljna ovakvim ishodom. Može jer je do boda došla sa igračem manje a ne mora jer je u drugom poluvremenu bila mnogo bolji rival, i na trenutke se činilo da ima igrača više na terenu.

„Leotar“ je odmah u prvoj minuti golom Ramića došao do prednosti,a radost igrača se nije ni stišala a Marković, igrač „Drine“ je pogodio za 1:1 a kompletan preokret je donio Ilić u 6 minutu. Gosti su poveli sa 2:1.

Da bi sve bilo dosta teže dorinjela je činjenica da je nakon jedne gužve u šesnaestercu, Prebiračević dobio direktni crveni karton.

I to, kao da je bila činjenica koja je prelomla sve u korist „Leotara“ koji je u drugom poluvremenu bio i konkretniji i opasniji. Nakon gola Šipovca u 56.minutu Trebinjci su opasno prijetili nekoliko puta i da je mlađani napadač trebinjske ekipe u posljednjim trenucima meča, umjesto stative pogodio mrežu ne bi bilo nezasluženo.

„Odlično smo počeli, odmah poveli a onda potpuno neobjašnjiv pad u igri kada Zvorničani daju dva gola za kratko vrijeme i prelaze u vođstvo. U drugom poluvremenu smo krenuli mnogo konkretnije i opasnije. Sa igračem manje, a to je paradoks, rastrčali smo se po terenu i na trenutke je izgledalo da imamo igrača više. Nažalost, morali smo se zadovoljiti bodom“, kaže za hercegsport.com Danilo Šipovac napadač „Leotara“.

U skljedećem kolu „Leotar“ putuje u derventu na meč sa ekipom „Tekstilca“.