Sparsi pobjedili Leotar i prekinuli seriju

Izvor: HercegSport

Fotografija: Lokoportal

Svakoj seriji dođe kraj pa i pobjedonosnoj košarkaša Leotara.

Za to je zaslužna većim dijelom ekipa Sparsa a manjim, neko će reći i odlučujućim, sama ekipa Leotara.

Konačan rezultat 89:87 svjedoči o neizvjesnosti utakmice a kada se uzme u obzir rezultat po četvrtinama 33:25, 20:24, 14:28 i 20:12 i laiku će nagovjestiti da su bile velike amplitude u igri oba rivala u kojoj su se Sarajlije bolje snašle.

Čini se da je ipak bila presudna treća četvrtina u kojoj su gosti stekli visoku prednost od deset poena. Ali Leotar se izdigao i došao, trojkom Đurasovića na minut i 47 sekundi do kraja do prednosti 87:86 i tu stao. Do kraja utakmice nisu uspjeli da poentiraju, za tri poena su promašili Šakotić, Nikola Đurasović i Raičević, a gosti su pogađali, Kamenjaš najprije rutinski koristi asistenciju i sedam sekundi do kraja pogađa jedno od dva bacanja i donosi pobjedu Sparsima. Apsolutno zasluženu, mada i da je Leotar pobijedio nebi bilo nezasluženo.

Kod Leotara najefikasniji su bili Mijović sa 22 te Božo Đurasović sa 19. Kod gostiju Gegić sa 23 i Kamenjaš a 20 poena su bili bolji od ostalih.

U redovima Leotara nakon poraza očigledno je bilo nezadovoljstvo jer uprkos velikoj želji i požrtvovanju nisu se poklopile sve kockice za pobjedu. Gosti su dolaskom iskusnog trenera Miodraga Kadije dobili neophodnu injekciju samopuzdanja i po svoj prilici biće konkurentni za plasman na najviše mjesto u Premijer ligi BiH.

U sljedećem kolu, već u srijedu Leotar gostuje u Širokom brijegu kod domaće istoimene ekipe.

Izvor: HercegSport