Košarka Sport

Leotar savladao Bratunac

Izvor: HercegSport/Р.МИ.

Fotografija: Миљан Ратковић Локопортал

U okviru 22. kola Lige BiH, Leotar je večeras na svom terenu savladao Bratunac sa 93:63 po četvrtinama 22:20, 27:9, 27:10, 17:24.

Prva dionica je protekla u dosta izjednačenoj borbi, a Trebinjci su na prvu pauzu otišli sa dva poena razlike 22:20. Domaćini su se zatim potpuno razigrali u nastavku, „zategli“ odbranu, Nemanja Milidragović je bio dosta raspoložen u napadu, a Bratunčani nisu uspijevali uhvatiti pravi ritam i nakon 20 minuta igre je bilo 49:29.

I jedan i drugi trener su odlučili da daju minutažu mlađim igračima, koji u ranijem dijelu sezone nisu dobijali previše prilike. Treća četvrtina je takođe protekla u mnogo boljoj igri Leotara, izabranicima Ognjena Radića je pripala četvrta, a konačan ishod je glasio 93:63. Gosti su na ovom meču bili oslabljeni neigranjem tri igrača iz prve petorke, Marka Rikala, Aleksandra Živojina Danilovića i Dejana Ćupa.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Stefan Mijović sa 21 poenom, dok se na drugoj strani istakao Nikola Tadić sa 18. Ovo je bio 12. trijumf iz 20 mečeva za tim koga sa klupe predvodi Miro Vukoje, a njihov današnji protivnik je zabilježio 12. poraz iz takođe 20 odigranih susreta. U sljedećem kolu Leotar gostuje u Mostaru gdje će se sastati sa ekipom Zrinjskog.

Izvor: HercegSport