Košarka Sport

Poraz Zvezde u Podgorici, odluka pada u petoj utakmici

Izvor: SrpskaCafe

Fotografija: Ilustracija

Košarkaši Budućnosti savladali su Crvenu zvezdu u četvrtoj utakmici finalne serije ABA lige rezultatom 81:80, pa će šampiona ABA lige odlučiti peti meč.

Sjajno je Džordan Lojd otvorio meč, od prvih 12 poena crveno-bijelih postigao je osam, uz dvije trojke, a kada je Ognjen Dobrić kontru krunisao trojkom, razlika je bila 15:6.

Uspjeli su Podgoričani da se preko Vilija Rida i Džastina Kobsa vrate u igru, a potom poenima Melvina Edžima sa penala priđu na 19:15. Nakon poena Noka početkom drugog poluvremena za 28:21, domaći su na krilima Luke Mitrovića prišli na 32:30. Imali su i nekoliko prilika da dođu do preokreta, ali nisu uspjeli, dok se kod Zvezde razigrao ponovo Lojd, prvo postigao poene, potom asistirao Lendriju Noku, a upravo su njih dvojica donijeli Zvezdi prednost od tri poena na kraju dionice, pošto je Lojd promašio nakon prodora, a Noko sjajno reagovao i loptu ubacio u koš prije isteka vremena.

U drugom poluvremenu Zvezda je uspjela da se na krilima Lojda i Hola odlijepi na +12, ali je Budućnost uspijevala da se vrati u igru, a potom pogocima Mitrovića, Dela Valea i Nikolića priđe na pet poena minusa pred posljednjih deset minuta.

Uspjeli su Hol i Lojd da donesu Zvezdi 10 poena viška (68:58), ali je Budućnost ponovo zahvaljujući dela Valeu, Zoranu i Danilu Nikoliću prišla, a potom preko Ivanovića sa penala i došla do preokreta.

Šansu crveno-bijelima da dođu do trijumfa dao je Dobrić prvo poenima, potom i asistencijom za Kuzmića, ali su domaći preko Nikoliča sa penala došli do 80:80, a potom i faulom Lazića nad Ivanovićem koji je pogodio oba penala do 81:80.

Mogla je Zvezda do pobjede, ali su Lojd, pa Davidovac promašili šuteve za slavlje.

Na ovaj rezultat uticalo je i veoma loše suđenje, s obzirom na to da je igračima Budućnosti dosuđeno 17 faulova, dok su igrači Zvezde penalizovani 35 puta.

Zvezdu je predvodio Lojd sa 23, Dobrić je dodao 13 poena, dok je kod Budućnosti Kobs sa 22 bio najbolji.

Peta utakmica na programu je 28. maja u dvorani „Aleksandar Nikolić“.