eTrebinje
Region Vijesti

Mediji: “Kobre” ušle u Crnu Goru

Izvor: B92

Fotografija: Ilustarcija


Prema pisanju podgoričke Pobjede, bezbednosnu procenu ustoličenja mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija daće i crnogorska i srpska služba bezbednosti.

Od njihove procene zavisi će da li će najavljeno ustoličenje biti održano u Cetinjskom manastiru ili na nekom drugom mestu, kao i kakav će biti scenario tog događaja, navodi dalje Pobjeda.

Pozivajući se na neimenovane izvore iz Beograda i Podgorice, list piše da ne treba da čudi to što je šef crnogorske ANB, Dejan Vukšić, u tako složenoj situaciji, kako navode, “zavapio za bratskom pomoći” bezbednjaka i Srbije ocenjujući to “svojevrsnim otužnim priznanjem nemoći” da vlast u Crnoj Gori, ne može sama da kontroliše situaciju.

Pobjeda tvrdi da su stručnjaci srpskih bezbednosnih snaga iz, kako navode, “Kobri, odreda vojne policije Vojske Srbije, stigli su u Crnu Goru da bi uvidom na terenu, zajedno sa agentima BIA i vrhom ANB-a, dali konačnu procenu bezbednosnog rizika u slučaju da se ustoličenje mitropolita SPC u Crnoj Gori Joanikija obavi 5. septembra na Cetinju”.

Pozivajući se na nezvanična saznanja, list piše da su operativci BIA bili u nedelju na Cetinju, kako bi, kako se navodi, na licu mesta snimili atmosferu i proverili kakvi u planovi protivnika ustoličenja Joanikija i pokušali da saznaju šeme organizacije.

Oni su, navodi se, delovali mimo pripadnika Agencije za nacionalnu bezbednost, ali u dogovoru sa vrhom ANB-a.

List tvrdi i da je šef crnogorske ANB-a tim povodom, ali i u, kako navode, cilju ostvarivanja intenzivne saradnje, ne samo povodom dogadjaja 5. septembra, dva puta u kratkom roku boravio u Beogradu, kao i da je slao i svoje najbliže saradnike.

Prema beogradskim izvorima Pobjede, BIA je ustupila šefovima ANB-a niz podataka, koje su njihovi operativci prikupili radeći na crnogorskoj teritoriji, “o vezama pojedinaca i patriotskih organizacija, kao i o njihovim vezama sa gradjanskim aktivistima u Srbiji”.

A, od pre tri dana, piše podgorički dnevnik pozivajući se na bezbednosne izvore, u Crnoj Gori su i pripadnici Kobri, koji su, kako navode, obučeni za borbu „protiv terorizma i pobunjeničkih grupa u svim uslovima”, ali i planiranjem i realizacijom bezbednosnih zadataka „iz domena zaštite odredjenih lica i objekata“, kao i obezbedjivanjem najviših stranih vojnih delegacija u zvaničnim posetama Srbiji.

Njihov zadatak je, prema pisanju lista, procena o mogućnosti održavanja ceremonije na Cetinju, razrada plana dolaska crkveno-državne delegacije iz Podgorice na Cetinje 5. septembra.


Povezane vijesti

“Pogledajte tugu, naša djeca ih dočekuju” Nisu baš svi Crnogorci oduševljeni dobrodošlicom “orlovima” (VIDEO)

eTrebinje

Obrađeno 45 odsto glasova: Milo Đukanović vodi u trci za predsjednika Crne Gore

eTrebinje

Mandić izlazi na crtu Đukanoviću

eTrebinje

Ko su potencijalni kandidati za predsjednika Crne Gore

eTrebinje

Neredi ispred Skupštine Crne Gore nakon usvajanja izmjena Zakona o predsjedniku

eTrebinje

Crna Gora: Planirao da proda maloljetnu kćerku strancu za 14.000 evra

eTrebinje

Šta Vi mislite o ovome?

VAŽNA NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala etrebinje.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više