eTrebinje
Tehnologija Magazin

Mi postaje Xiaomi, a Xiaomi postaje Mi

Izvor: B92

Fotografija: Profimedia


Xiaomi je rešio da ukine svoj prepoznatljiv Mi brend telefona i 15. septembra predstaviće nešto novo.

Broj jedan proizvođač pametnih telefona odlučio je da ukine Mi naziv i kompanija smatra da ovo neće uticati previše na njihovu trenutnu situaciju.

Žele da naprave bolju šemu imena i da pametne telefone odvoje od ostatka ponude, pošto je kompanija aktivna i raste i u ostalim segmentima.

Kada su najavili novi model telefona Mix 4, već su tada potajno najavili da Mi naziv neće biti deo naredne serije, ali retko ko je slutio da će skroz izbaciti Mi brend.

Što se tiče naziva, ostaće Xiaomi, Redmi i Pocophone, a sada je pitanje šta će to predstaviti 15. septembra (14:00).

Priča se o Xiaomi 11T seriji, novim Redmi uređajima i još po nekim stvarima…

Jedno je sigurno – Mi brenda telefona više neće biti i Xiaomi će sada morati da menja i logo koji je nedavno dobio redizajn. Posle 10 godina, od kada je Xiaomi Mi 1 predstavljen, Mi odlazi na nove stranice istorije.

Kako se navodi, Mi će biti ime kompanije, dok će od sada Xiaomi biti serija telefona.

Zanimljiv izbor.


Povezane vijesti

Pres konferencija nakon sjednice Izvršnog komiteta SNSD-a (Video)

eTrebinje

Šta Vi mislite o ovome?

VAŽNA NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala etrebinje.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više