eTrebinje
Svijet Vijesti

“NORMALNO JE IMATI SIMPTOME”: Virusolog objasnio zašto se javlja temeperatura nakon vakcine

Izvor: Srpskainfo

Fotografija: Ilustracija


Normalno je da građani osjete određene simptome nakon primanja vakcina kao što su Fajzer, Sputnjik i Astra Zeneka, jer to sve zavisi od principa na kom vakcina funkcioniše, objasnio je virusolog Milenko Šekler

Vakcine poput Fajzera, Astra Zeneke i Sputnjika su takve da nemaju pripremu, odnosno, one su kao instant kafa, i čim ih unesemo u organizam, one počnu da djeluju. Zbog brze reakcije počne da se stvara veliki broj antigena. Organizam misli da je vakcina zapravo virus, i tada se brani temperaturom, jer je to njegov odbrambeni mehanizam – naglasio je Šekler, prenosi Blic.

Šekler je rekao da su ovi simptomi prolazni i da ne ugrožavaju zdravlje.

 


Povezane vijesti

U Srpsku stižu vakcine protiv HPV virusa: Preporučena imunizacija za 44.000 djece

eTrebinje

Za hitnu upotrebu: Odobrena vakcina protiv kovida za inhalaciju

eTrebinje

Đoković se oglasio: Neće me prisiliti, žrtvovaću i trofeje

eTrebinje

“Vakcina” otkrila pet osumnjičenih za falsifikovanje nalaza i uvjerenja za koronu

eTrebinje

Prirodni imunitet nudi bolju zaštitu od vakcine?

eTrebinje

Satima nosio oca na leđima kroz šumu da bi primio vakcinu

eTrebinje

Šta Vi mislite o ovome?

VAŽNA NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala etrebinje.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više