Nakon izlaska DNS iz koalicije na republičkom nivou, danas i sutra će početi prve smjene kadrova DNS lojalnih Nenadu Nešiću, lideru te stranke.
Kako Srpskainfo saznaje, prvi na listi za smjenu su Marko Aćić, v.d. direktora Sekretarijata za raseljena lica i migracije RS, Mirko Sovilj, v.d. direktora prijedorske bolnice ’’Mladen Stojanović’’ i Marko Kubatlija, v.d direktora Poreske uprave u Istočnom Sarajevu.
Umjesto Marka Aćića dolazi Dragan Štrbac iz SNSD.
Smijenjeni će biti i Ognjen Vučen, izvršni direktor “Aerodroma RS”, Radana Daljević, direktor Sekretarijata za zakonodavstvo, Nataša Kostić, pomoćnik ministra saobraćaja, Rajka Vukaljević, sekretar Ministarstva saobraćaja, Dragana Čađo, sekretar u Ministarstvu uprave i lokalne samouprave, Nikola Spasojević, pomoćnik ministra privrede i preduzetništva, kao i Siniša Gavrić, izvršni direktor “Autoputeva RS”.
MILORAD DODIK: DNS je simbol gramzivosti, zloupotrebe položaja i zgrtanja para
Ovim se ne završava krug predstavnika DNS, koji će ostati bez fotelja.
U narednoj fazi smjene mogu da očekuju i kadrovi DNS po dubini, odnosno direktori škola, kao i direktori niza drugih javnih ustanova na republičkom nivou.
Međutim, ako neko od funkcionera se u međuvremenu ogradi od politike DNS i ostanu vijerni politici vladajuće koalicije, na taj način bi mogli da izbjegnu smjenu.

