eTrebinje
Region Vijesti

Pojavio se snimak: Da li je ovo oružje korišteno protiv građana? (VIDEO)

Izvor: Nezavisne

Fotografija:


Na društvenim mrežama pojavio se snimak vozila pod rotacijom na auto-putu na kome je namontirana velika crna kutija, a mnogi smatraju da je upravo to oružje koje je korišćeno u subotu uveče protiv građana u Ulici kralja Milana u Beogradu.

Na snimku se vidi terensko vozilo s policijskim „blinkerima“ u krajnjoj desnoj traci auto-puta. Na krovu vozila nalazi se velika crna kutija, čiji sadržaj nije poznat.

Nema podataka kada je i gdje snimak načinjen, ali američki vojni analitičar pretpostavlja da je upravo taj uređaj korišten protiv ljudi u Beogradu i objašnjava da je u pitanju srpska verzija američkog sistema ADL (Active Denial System). U pitanju je uređaj koji funkcioniše po principu mikrotalasa, prodire „plitko“ u ljudski organizam i prouzrokuje bol, ali ne pričinjava teške povrede.

Pogođeni ljudi osjete bol i sklanjaju se, ali je problem, kako navodi stručnjak, što može prouzrokovati paniku i ljudi mogu stradati u stampedu.

Tokom odavanja počasti žrtvama pada nadstrešnice željezničke stanice u Beogradu, protiv građana je upotrijebljena neka vrsta oružja, za koje većina smatra da je zvučni top. Na snimcima se vidi da su ljudi u dužini od nekoliko stotina metara bježali s kolovoza. Povrijeđeno je nekoliko desetina građana, neki prilikom bijega, ali se dosta njih javilo danas ljekarima zbog mučnine i glavobolje, prenosi Nova.

 

 


Šta Vi mislite o ovome?

VAŽNA NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala etrebinje.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više