eTrebinje
Republika Srpska Vijesti

Potpisana izjava o zaštiti imovine Srpske: Predstavnici opozicije se nisu odazvali sastanku

Izvor: srpska info

Fotografija: srpska info


Lideri stranaka iz vladajuće koalicije potpisali su u Narodnoj skupštini Republike Srpske zajedničku izjavu o zaštiti imovine Srpske.

Sastanku su prisustvovali predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, predsjednik Narodne skupštine Nenad Stevandić, premijer Radovan Višković, ministri i predstavnici Srpske u zajedničkim institucijama.

Izjavu su potpisali i predsjednik Socijalističke partije Petar Đokić, DEMOS Nedeljko Čubrilović, NPS Darko Banjac, DNS Nenad Nešić, SPS Goran Selak i NDP Bojan Šapurić.

Sastanku se nisu odazvali predstavnici opozicije, SDS, PDP i Lista za pravdu i red.

Predsjednik Republike Srpske i lider SNSD Milorad Dodik rekao je da je današnji dokument isti kao onaj što je prije nekoliko dana dogovoren.

– Sve partije koje su onda bile to su potpisale, osim SDS. Ovaj plan aktivnosti podržava Dejtonski sporazum, ali i naša prava. Republika Srpska ovim dokumentom ulazi u proces jačanja svojih nadležnost. Od 21. zaključka svi su usmjereni ka jačanju Srpske – rekao je Dodik.

On je istakao da je Ustavni sud BiH počeo da prekoračuje svoja ovlaštenja.

– Ustavni sud nije štitio Ustav već ga je razgradio. U srijedu imaćemo sjednicu Narodne skupštine. Tražićemo da Srbi ne budu nu Ustavnom sudu i na taj način će biti delegitimisan – poručio je Dodik.


Šta Vi mislite o ovome?

VAŽNA NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala etrebinje.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više