eTrebinje
Republika Srpska Vijesti

Putin, Dodik, Vučić i ostali državnici položili cvijeće na Spomenik heroja

Izvor:

Fotografija:


Predsjednik Ruske Federacije Vladimir Putin zajedno sa delegacijom zvaničnika 13 zemalja učesnika Parade pobjede, među kojima su bili srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik i predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, položili su cvijeće na Spomenik heroja Rusije na Crvenom trgu u Moskvi.

Činom polaganja vijenaca zvanično je okončana Parada pobjede povodom 75 godina pobjede nad fašizmom u Drugom svjetskom ratu.

Crvenim trgom danas je marširalo 15.000 vojnika, među kojima su i paradne jedinice iz Srbije, Jermenije, Bjelorusije, Uzbekistana, Indije.

Na paradi je bio i rekordan broj vojne tehnike – 234 jedinice, 80 aviona i helikoptera.

Zbog pandemije virusa korona, parada je pomjerena sa 9. maja na 24. jun. Na današnji dan 1945. godine održana je prva Parada pobjede.

SRNA


Povezane vijesti

Gori zgrada ruske Federalne službe bezbjednosti, ima žrtava (VIDEO)

eTrebinje

Talačka kriza u Rusiji, ukrajinski diverzanti izvršili napad

eTrebinje

Evo sa kakvim nuklearnim arsenalom Rusija raspolaže

eTrebinje

Alarm za bježanje: Glavno pitanje kako napustiti Rusiju

eTrebinje

Rusija zatražila oslobađanje Mladića

eTrebinje

Rusija: Isporuke gasa neće biti sve dok nam Zapad ne ukine sankcije

eTrebinje

Šta Vi mislite o ovome?

VAŽNA NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala etrebinje.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više