eTrebinje
Najnovije Trebinje

Služen pomen za stradale mještane Konjskog

Izvor: Radio Trebinje

Fotografija:


Na lokalitetu Orani doli, na području Bijele gore, danas je služen pomen za osam nevino ubijenih mještana Konjskog u Drugom svjetskom ratu i položeno cvijeće na zajedničko spomen-obilježje.

Pomen je služio sveštenik Miroslav Ratković, a cvijeće su položili delegacija Grada Trebinja i potomci nastradalih.

Pomenu je prisustvovao i gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić, kome su ustaše prije 83 godine na ovom mjestu ubile pradjeda Dušana, načelnik gradskog Odjeljenja za boračku i socijalnu zaštitu Miodrag Novokmet i brojni žitelji ovog dijela Zubaca.

O stravičnom zločinu koji se se desio 20. juna 1941. godine, kada su ugledne domaćine iz porodica Ćurić i Ratković mučki i na prevaru, nenaoružane, ubili pripadnici ustaških jedinica NDH samo zato što su bili Srbi govorili su gradonačelnik Mirko Ćurić te Dragan, Miodrag i Tomislav Ćurić.

Nakon pomena i polaganja cvijeća, u Lovačkom domu na Begovim Koritima upriličena je trpeza ljubavi.

IMG-aee62b32548ce48fb092142cd7fee608-V.jpg (345 KB)

 


Šta Vi mislite o ovome?

VAŽNA NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala etrebinje.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više