eTrebinje
Region Vijesti

Više od 20.000 vjernika pod Ostrogom: Obilježavaju dan Svetog Vasilija

Izvor:

Fotografija: Adria TV


Hodočasnici koji su ranije krenuli iz više gradova stigli su do manastira Ostrog gdje se obilježava praznik Svetog Vasilija Ostroškog oko koga će se danas okupiti veliki broj vjernika.

Do sada se kod ostroške svetinje okupilo više od 20.000 vjernika.

Hiljade vjernika iz zemlje, regiona ali i šire, svake godine na ovaj dan posjećuju manastir Ostrog. Veliki broj ljudi, ne samo pravoslavaca već i drugih nacionalnosti i vjera, dolaze da se poklone moštima Svetog Vasilija Čudotvorca.


Šta Vi mislite o ovome?

VAŽNA NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala etrebinje.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više