eTrebinje
Republika Srpska Najnovije Vijesti

Višković: Zapošljavanje u javnim preduzećima bez saglasnosti Vlade tretiraće se kao krivično djelo

Izvor: RTRS

Fotografija:


Vlada je donijela zaključak da će se bilo kakvo zapošljavanje u javnim preduzećima bez saglasnosti Vlade tretirati kao krivično djelo, rekao je premijer Srpske Radovan Višković, gostujući u našoj emisiji “Aktuelno”.

– Neće niko više moći da dovede nekog svog stranačkog kolegu za ručicu i zaposli ga. Provjeravam sa direktorom Poreske uprave svakog mjeseca liste zaposlenih, i gdje vidimo odstupanja taj direktor će biti sankcionisan, bez obzira iz koje partije dolazi. Za ovo imam saglasnost i predsjednika svoje partije – naglasio je Višković.

On je podvukao da sva javna preduzeća idu pod plašt Vlade Republike Srpske.

– Želimo kvalitetnu javnu raspravu. Pitam sve, kada je do današnjeg dana bilo više smjena i podnesenih krivičnih prijava u Šumama Srpske, a popelo se na 54, od čega su u Tužilaštvu prihvatili preko 30 – rekao je Višković.

On je podvukao da su u toku razgovori sa svim javnim preduzećima.

– Tražiću izvještaje resornih ministara i kako oni vide dalja poslovanja za neka konkretna preduzeća. Račune će polagati i Nadzorni odbori, i oni se ne mogu amnestirati od odgovornosti – dodao je Višković.


Šta Vi mislite o ovome?

VAŽNA NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala etrebinje.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više