eTrebinje
Trebinje

Pitanje brendiranja podići na viši nivo

Izvor:

Fotografija:


Ministarstvo trgovine i turizma Republike Srpske radi sve da se na viši nivo podigne pitanje brendiranja koje je od velikog značaja za Srpsku i njene privrednike, rekla je resorni ministar Suzana Gašić otvarajući Konferenciju o brendiranju i marketingu u Trebinju.

Gašićeva je istakla da je glavni cilj da privrednici postanu prepoznatljivi sa svojim proizvodima na tržištu Republike Srpske i šire.

“Raduje me što se okupio danas veliki broj privrednika, nadam se da ćemo razmijeniti iskustva i doći do dobrih zaključaka kako bi svi imali koristi od današnjeg sastanka”, rekla je Gašićeva.

Ona je dodala da je Trebinje kao grad samo po sebi brend, te da lokalne vlasti imaju dobre turističke ideje, pa samim tim i brendiranja i marketinga.

“Vidim da je mnogo projekata već realizovano. Trebinjci su prepoznali značaj brendiranja i podizanja turističke ponude. Trebinje ima ogromne potencijale i mnogo toga je učinjeno da se oni iskoriste na najbolji mogući način”, rekla je Gašićeva i istakla da će Ministarstvo pružiti maksimalnu podršku.

Gradonačelnik Mirko Ćurić rekao je da je današnja konferencija od velikog značaja i da je cilj da svi proizvodi iz “Hercegovačke kuće” budu brendirani.

“Imamo razne sireve koji nisu brendirani, a imaju kapacitet, tu su i grah poljak, ali i naša nadaleko poznata vina”, istakao je Ćurić i zahvalio Gašićevoj na podršci.

Prije konferencije održan je sastanak ministra i gradonačelnika o brojnim temama, među kojima je problematika boravišne takse, pa su dogovorili da će u narednom periodu zajedno predložiti i određene izmjene zakona.

SRNA
Foto: radiotrebinje.com


Povezane vijesti

Trebinje magnet za goste, 2022. rekordna turistička godina

eTrebinje

Istorijska turistička godina za Trebinje: Preko 180.000 registrovanih noćenja turista

eTrebinje

Produžena ljetna turistička sezona, u septembru više od 20.000 noćenja

eTrebinje

Najbolja turistička sezona u Trebinju: Grad u koji se rado dolazi

eTrebinje

Trebinje bilježi istorijski rekord po broju turista (VIDEO)

eTrebinje

Smještaj u CG od osam do 50 evra dnevno po osobi

eTrebinje

Šta Vi mislite o ovome?

VAŽNA NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala etrebinje.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više