eTrebinje
Republika Srpska Vijesti

Zašto građani Srpske ne mogu da gledaju sve utakmice Svjetskog prvenstva

Izvor: Glas Srpske

Fotografija: Glas Srpske


BANjALUKA – Građani Republike Srpske nisu u mogućnosti da uživo prate sve utakmice Svjetskog prvenstva u fudbalu u Kataru, kako navodi RTRS, BHRT im je odbio sublicenciranje prava prenosa, odnosno kupovinu pojedinih utakmica.

Od BHRT-a koji je kupio televizijska prava za SP u Kataru, RTRS je 18. februara 2022. godine tražila da kupi sublicencu, odnosno prava prenosa pojedinih utakmica, što je 28. marta 2022. godine odbijeno, uz obrazloženje da “BHRT ne može sublicencirati prava za SP Katar RTRS-u”.

Iako je pravo prenosa dijela utakmica RTRS-u odbijeno, pred sam početak Mundijala objavljeno je da BHRT neće prenositi sve utakmice, već da će 18 utakmica uživo prenositi platforma BH Telekoma Moja TV, koja je dostupna samo pretplatnicima BH Telekoma.

To znači da skoro trećina od ukupno 64 prenosa uživo neće biti dostupna na čitavoj teritoriji BiH, već samo pretplatnicima BH Telekoma, iako je prethodno odbijena sublicenca RTRS-u, koja ima pokrivenost na čitavoj teritoriji BiH.

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je BHRT, onemogućavajući svim građanima, a posebno u Srpskoj, gledanje svih utakmica na Svjetskom prvenstvu u fudbalu još jednom potvrdio da je servis samo Bošnjaka i da kao takav ne treba da postoji.

Dodik je istakao da su, odlukom da prenos 18 utakmica ustupe samo jednom bošnjačkom telekom-operateru, direktno prekršili zakon i dodatno se identifikovali kao servis samo jednog naroda u BiH.

– Srpska navija za Srbiju i nama utakmice Srbije može komentarisati samo onaj ko otvoreno navija za Srbiju – naveo je Dodik na Tviteru.


Povezane vijesti

Đoković stigao u Katar, te na orginalan način odao počast Mihajloviću

eTrebinje

SVI SU PROČITALI SRBIJU I PIKSIJA Amaterski odrađeno Svjetsko prvenstvo kao nauk za naredna takmičenja

eTrebinje

SP Katar: Srbija prokockala dva gola i protiv Švajcarske traži prolaz dalje (VIDEO)

eTrebinje

Fudbalski savez tzv. Kosova traži od FIFA na poklon stadion sa SP

eTrebinje

ON JE PRAVO ČUDO Dječak koji se pojavio na otvaranju SP, najmlađi je katarski preduzetnik (FOTO)

eTrebinje

Katar je centar svijeta – svečano otvorena planetarna smotra fudbala (FOTO)

eTrebinje

Šta Vi mislite o ovome?

VAŽNA NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala etrebinje.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više