Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik istakao je nakon sjednice Izvršnog komiteta da je na sjednici bilo riječi i o epidemiološkoj situaciji u Republici Srpskoj i poručio da je moguće da se neke mjere zaštite dodatno ojačaju.
“Virus korona nije nestao i mi ćemo u naredna dva dana vršiti procjenu o epidemiološkoj situaciji u Srpskoj”, naveo je Dodik.
Istakao je da je moguće da se neke mjere zaštite dodatno ojačaju vezano za činjenicu da u čitavom regionu ima značajni povratak zaraženih.
“Taj povratak nije te težine kao što je bio na početku, jer je snaga virusa nešto manja, ali ona jeste zabrinjavajuća sa stajališta broja ljudi koji su zaraženi”, istakao je Dodik.
Apelovao je da se poveća odgovornost ljudi zbog povećanog broja zaraženih da se ne bi ponovo uvele restruktivne mjere.
Agencije

