Trebinjskom operativnom centru od juče popodne do jutros podneseno je novih 40 prijava za štetu koju je olujni vjetar nanio prethodnih dana tako da je ukupan broj prijava oko 100.
Na otklanjanju posljedica nevremena angažovano je oko 50 ljudi, dio njih je trenutno angažovan na otklanjanju šteta u naselju Rupe, a potom će popravljati krovove na javnim objektima u centru grada.
Direktor Javne ustanove „Ekologija i bezbjednost“ Stevan Bekan je istakao da se najviše prijava naših sugrađana, odnosi na štetu na individualnim stambenim objektima i zgradama.
Prema njegovim riječima, evidentirane su i četiri prijave štete koja je nastala na objektima Centra za informisanje i obrazovanje, Muzeja Hercegovine, Instituta za javno zdravstvo RS i Carinske kancelarije Trebinje.
„Polomljeno je i 15 saobraćajnih znakova, a vjetar je iščupao i sedam većih stabala drveća. Oštećena su i dva automobila“, naveo je Bekan.
On je istakao da je veća materijalna šteta prijavljena na jednom stambenom objektu u naselju Tini, gdje je vjetar u potunosti ispomjerao crijep na krovu.
Na terenu su i radnici Komunalnog preduzeća, Javne ustanove „Ekologija i bezbjednost“, Elektro-Hercegovine, preduzeća „Radnik“, te pripadnici Teritorijalne vatrogasne jedinice Trebinje, dobrovoljnih vatrogasnih društava iz Lastve, Jasena i Popovog polja, Sportskog ribolovnog društva Trebinje, civilne zaštite Hidroelektrana na Trebišnjici, kao i brojni građani koji samoorganizovano otklanjaju posljedice olujnog vjetra na objektima, parkinzima, zelenim površinama ispred objekata u kojima žive.
Građani koji primijete štetu na svojim objektima mogu da je prijave na broj 121 Gradskom operativnom centru.
Udari vjetra na području Trebinja ovih dana dostizali su i do 100 kilometara na čas, što nije zabilježeno na ovom području proteklih dvadeset godina.
radiotrebinje.com